Świeże kwiaty i zioła zimową porą

 Różne źródła zalecają spożywanie dużej ilości warzyw i owoców. Co do tego, czy płody ziemi dostępne na straganach czy w sklepach posiadają odpowiednią jakość, możemy wątpić. Dlatego może warto pomyśleć o własnej uprawie. Szklarnia ogrodowa powinna okazać się najlepszą opcją dla ogrodników z zamiłowania – i tych bardziej z doskoku.

Rośliny z własnych upraw – to daje wielką satysfakcję. To także szansa na odejście od pozbawionego aktywności trybu życia i zwiększenia ochoty do wykonywania następnych prac. Ogród pod szkłem to niezwykła okazja na posiadanie własnoręcznie uprawianych ziół, które dodają jakości naszym kulinariom. Świeża bazylia, mięta, estragon, rozmaryn czy tymianek odmienią smak w każdej potrawie. Ponadto, dzięki wzrostowi pod szkłem rośliny będą zawsze świeże i zielone. Spójrzmy przez chwilę w stronę pomidorów. Kto starał się uprawiać je w gruncie, potwierdzi, że to trudne rośliny. Z tego powodu gros pomidorów uprawianych jest przeważnie w tunelach lub szklarniach. Jakie słowo najlepiej oddaje smak sałatki pomidorowej spod szklanego dachu? Przepysznie, nie ma innego rozwiązania!

Jak każda pora, zima posiada własne zalety. Faktem jest, że to najczęściej ciemny i smutnawy okres, większość z nas tęskni wówczas za kojącą zielenią. Szklarnia daje najlepszą możliwość, by kawałek wiosny ukryć w swoich czterech kątach. Możemy przecież tam przechowywać nasze kwiaty, które za pielęgnację odwdzięczą się pięknymi feriami kolorów. Pojawia się jednak pewien warunek. Powstaje potrzeba ogrzewania szklarni w przy obniżeniu temperatur. Są na to różne metody. Węgiel, grzejniki elektryczne czy dmuchawy. To jednak niewielka cena za odrobinę lata podczas zimy.

Nasze czasy lubią fantazję, więc i szklarnie ogrodowe można używać na całkiem inne sposoby. Zgrabny kawałek powierzchni pod szkłem wydaje się zaskakującym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy przestrzeni na spędzanie wolnego czasu. Oaza zieleni pod szkłem znakomicie nadaje się do tego, by zorganizować spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół. Zawsze przecież przyjemniej rozmawia się na łonie natury, a przeszklony dach daje to możliwość obserwacji rozgwieżdżonego nieba.