Podróżowanie z przyczepą kempingową – czyli jak zaoszczędzić na wczasach

Czy wiesz jak zorganizować wczasy w taki sposób, by nie zrujnować rodzinnego budżetu?
Najdroższy podczas wycieczki przeważnie jest koszt noclegu. Jeżeli pokusisz się o rezygnację z luksusowego hotelu możesz sporo zaoszczędzić. Przyczepa kempingowa z kilkoma dodatkami może zagwarantować Ci niezapomniane wakacje.

Koszt wynajmu przyczepy

Wyprawa z przyczepą kempingową jest o wiele tańsza niż myślisz. Oczywiście samo wynajęcie przyczepy dość wyraźnie obciąży Twój wakacyjny budżet, jest to jednak i tak dużo tańsza – i w wielu przypadkach także wygodniejsza propozycja.

Dodatkowym kosztem, na który musisz się przygotować, to cena zamontowania haka. Weź natomiast pod uwagę, że hak będzie służył Ci przez kilka lat.Koszt wynajęcia przyczepy na dwutygodniowe wakacje to ok 1500zł. Najczęściej wliczona jest w to rękojmia oraz wszelkie praktyczne akcesoria.

Lodówka do przyczepy kempingowej to typowe wyposażenie – nie musisz się martwić nawet o nią! Wynajem przyczepy i założenie haka to podstawowe wydatki.

Co dalej?

Do kosztów eskapady trzeba dodać cenę pozostałych akcesoriów, jedzenia oraz opłatę za miejsce kempingowe.

Do przyczepy możesz wynająć tzw przedsionek, który stanowi jakby jej wydłużenie. Taki przedsionek jest korzystną opcją, bo domyślasz się zapewne, że w przyczepie nie ma specjalnie dużo miejsca. Dzięki tej opcji, zyskujesz kilka ponadplanowych metrów, a koszt jej wynajęcia nie jest wysoki.

Koszt noclegu na polu namiotowym nie jest przeważnie zbyt duży. 10 zł os osoby to średnia cena.

Oprócz tego trzeba dodać koszt postoju auta, i samej przyczepy, oraz przyłączenie prądu – bez tego ani rusz. Wszystkie opłaty związane z postojem są liczone dobowo. Należy je przemnożyć przez ilość dni, naszej podróży.

Koszt dwutygodniowej wakacji dla czteroosobowej rodziny będzie oscylował w granicach 1200zł. Ostateczny koszt wyprawy będzie oczywiście zależał od tego, w jakich warunkach zdecydujecie spać.

Podróżując własnym pojazdem nie wolno zapominać o kosztach paliwa. Uśredniając koszty paliwa trzeba wziąć pod uwagę, że samochód z przyczepą będzie spalał ok 1-2l więcej na 100km.
Sumując: koszt dwutygodniowej wycieczki dla czteroosobowej grupy to ok 3500zł.
W zestawieniu z kosztami zorganizowanej wycieczki z nocowaniem w zajazdach, koszt biwakowania jest na prawdę niewielki, a z całą pewnością wyjazd będzie pełen wrażeń i spełni oczekiwania wszystkich uczestników podróży.